✔ Cosinus Piła - Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne dla Dorosłych

Piła - Język niemiecki dla opiekunów medycznych

Niemieckie słowa, zdania i wyrażenia przydatne w pracy opiekuna medycznego w krajach niemieckojęzycznych.

 

Opłaty: 375 zł Okres nauki: 30 godz.

Język niemiecki dla opiekunów medycznych

Dzięki kursowi opanujesz wymowę oraz pisownię najbardziej potrzebnych opiekunowi medycznemu słów i wyrażeń. 

Kończysz szkołę na kierunku opiekun medyczny i chcesz znaleźć zatrudnienie w Niemczech? A może masz odpowiednie kwalifikacje wymagane na stanowisko opiekuna medycznego, ale nie możesz znaleźć zatrudnienia w Polsce i myślisz nad wyjazdem za Odrę?

Osoba starająca się o pracę w charakterze opiekuna medycznego w Niemczech powinna:

  • wykazać się znajomością języka niemieckiego (przynajmniej na poziomie B1),
  • mieć ukończony kurs kwalifikacyjny (ten powinien trwać minimum 200 godzin), a także dyplom ukończenia szkoły medycznej (o kierunku np.: opiekun medyczny, opiekun osób starszych, opiekun środowiskowy, terapeuta zajęciowy, asystent osób niepełnosprawnych, fizjoterapeuta, ratownik medyczny).

Niemiecki rynek pracy cierpi na deficyt opiekunów medycznych, dlatego pracy można szukać niemal w całych Niemczech.

Oferty pracy na stanowisku opiekuna medycznego w Niemczech mówią o wynagrodzeniu 1200 euro – 3000 euro na miesiąc.

Na polskich forach internetowych, na których udzielają się Polacy pracujący w Niemczech w charakterze opiekuna medycznego, można przeczytać, że tamtejsi pracodawcy uzależniają wynagrodzenie i traktowanie od tego, czy dana osoba mówi dobrze/bardzo dobrze/doskonale w języku niemieckim.

Około 1200 euro na miesiąc, a czy będziesz dobrze traktowany, to zależy już tylko od rodziny, u której będziesz (wpis z kafeteria.pl).

O zróżnicowaniu zarobków i obowiązków pracy w zawodzie opiekuna medycznego za Odrą świadczy poniższy komentarz:

Podsumowanie

Osoby szukające pracy w charakterze opiekuna medycznego bez problemu znajdą zatrudnienie w Niemczech, ale należy pamiętać o tym, że niemiecki pracodawca będzie wymagał wykształcenia, a także znajomości języka niemieckiego. Znajomość języka niemieckiego w tym zawodzie jest bardzo istotna, bo pozwoli opiekunowi porozumieć się z podopiecznym. Znajomość języka ma także wpływ na wysokość zarobków.

Termin: styczeń 2020

Dopełnieniem zapisu jest wpłata kwoty należnej za kurs na konto o numerze:
66 1560 0013 2002 7700 9000 0025
w tytule przelewu należy podać Imię i Nazwisko uczestnika oraz nazwę kursu.

Prowadzone kursy:

Kurs "Elementy Integracji sensorycznej" to nauka metod wspomagania rozwoju dzieci z autyzmem, z aspargerem, osób po udarze i z chorobami otępiennymi mózgu. Przeznaczona dla kierunków medycznych ale także dla pedagogów i terapeutów zajęciowych.

Więcej...

Kurs przeznaczony jest tak zarówno dla osób, które zawodowo zajmują się wykonywaniem manicure jak i tych, które swoja przygodę z kosmetyką dłoni i paznokci dopiero zaczynają.

Więcej...

Podgrzewane, gładkie kamienie umieszczane na odpowiednich punktach ciała idealnie ogrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, a także wpływają na prawidłową funkcję ośrodków energetycznych organizmu.

Więcej...

Jest to najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu. Łączy w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja). Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia.

Więcej...

Jest to najbardziej rozpowszechniony i znany rodzaj masażu. Łączy w sobie tradycyjne techniki masażu (głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, wibracja). Wykonuje się go w celu rozluźnienia mięśni, poprawy ukrwienia.

Więcej...

Masaż relaksacyjny przy pomocy naturalnych olejków eterycznych skierowany jest w stronę odpowiednich potrzeb osoby masowanej.

Więcej...

Kurs medyczny "Opieka geriatryczna osób po udarze dla członków rodzin" jest nauką postępowania członków rodziny po udarach. Przeznaczony dla wszystkich, którzy potrzebują takiej wiedzy.

Więcej...

Celem kursu jest zdobicie wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu podologii – umiejętności pozwalających zapobiegać powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp oraz planowanie i działanie w przypadku już istniejących dolegliwości.

Więcej...

Szkolenie z zakresu przedłużania i zagęszczania rzęs jest kursem, który przygotowuje do profesjonalnej aplikacji na najwyższym poziomie, gdzie przede wszystkim zwracamy uwagę na jakość i trwałość aplikacji.

Więcej...

Kurs stylizacja i przedłużanie panokci – to prosty sposób na chwilę przyjemności dla siebie. Na szkoleniu w krótkim czasie nauczysz się praktycznych metod stylizacji, które z powodzeniem wykorzystasz w zaciszu swojego domu

Więcej...

Kurs "Terapia ręki" to elementy wspomagania rehabilitacji ręki po udarze wypadkach czy chorobach otępiennych mózgu.  Przeznaczony dla kierunków medycznych, ale też pedagogów i terapeutów zajęciowych.

Więcej...

Wizaż i stylizacja - nauczymy Cię wykonać każdy makijaż, tak aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientek. Podczas kursów wizażu i charakteryzacji poznasz nowoczesne techniki makijażu na każą okazję…

Więcej...

Zdobienie rapidografem to łatwa i szybka metoda zdobienia paznokci.Na szkoleniu nauczycie się zastosowania rapidografu w różnorodnym zdobnictwie. Pokażemy Wam jak go używać i o niego dbać.

Więcej...