Zmiana w licencjach

24.06.2026 09:44

W związku z tym aplikacje zainstalowane na komputerze mogą wyświetlać komunikat o braku licencji, ograniczać możliwość edytowania dokumentów lub przechodzić w tryb tylko do odczytu. Nie jest to awaria komputera ani problem z kontem użytkownika, lecz skutek zmiany zakresu przydzielonej licencji. 

Nadal można korzystać z internetowych wersji następujących aplikacji: 

Word, 

Excel, 

PowerPoint, 

Outlook, 

OneNote. 

Aby z nich korzystać, należy zalogować się do usługi Microsoft 365 przy użyciu dotychczasowego konta szkolnego lub służbowego. Dokumenty zapisane w usłudze OneDrive pozostają dostępne i można je otwierać oraz edytować bezpośrednio w przeglądarce internetowej. 

Wersje internetowe nie wymagają instalowania dodatkowego oprogramowania. Do korzystania z nich potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa oraz połączenie z Internetem.

Zmiana w licencjach
24.06.2026
Zmiana w licencjach

Informujemy, że Microsoft wycofał program Office 365 A1 Plus dla szkół, który zapewniał bezpłatny dostęp do klasycznych aplikacji pakietu Office. Dotychczasowa licencja Office 365 A1 Plus została zastąpiona licencją Office 365 A1. Standardowa licencja Office 365 A1 nie obejmuje prawa do aktywacji aplikacji desktopowych

czytaj więcej....
Zakończenie roku dla Szkoły Policealnej
19.06.2026
Zakończenie roku dla Szkoły Policealnej

Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku dla ostatnich semestrów Szkoły Policealnej, które odbędzie się 26.06.2026 o godzinie 16:00. 

 

Platforma360 pojawia się w mediach społecznościowych!
01.06.2026
Platforma360 pojawia się w mediach społecznościowych!

Obserwuj profile serwisu Platforma360 na Facebooku oraz Instagramie, aby być na bieżąco z aktualnościami i materiałami edukacyjnymi przygotowanymi specjalnie dla Słuchaczy Cosinus.

czytaj więcej....