Aktualności: Lublin

29
Paź

KURSY MATURALNE – harmonogram zajęć

      Miło nam poinformować, że od przyszłego tygodnia tj., od dnia 03 listopada br. rozpoczną się zajęcia Kursu Maturalnego 2014/2015. Poniżej zamieszczamy harmonogramy spotkań dla poszczególnych przedmiotów:

LUBLIN_kurs_maturalny_harmonogram_2014_2015_matematyka

LUBLIN_kurs_maturalny_harmonogram_2014_2015_j_angielski

LUBLIN_kurs_maturalny_harmonogram_2014_2015_j_polski

Wszelkie ewentualne zmiany w harmonogramach, będą z Państwem uzgadniane w odpowiednio wcześniejszych terminach. W razie pytań, prosimy o kontakt mailowy, lub telefoniczny z sekretariatem Szkół COSINUS w Lublinie.

 

29
Paź

10.11.2014r.- Sekretariat nieczynny

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 10.11.2014r. Sekretariat Sieci Szkół „COSINUS” w Lublinie na Krakowskim Przedmieściu 32 będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy.

20
Paź

Praktyki zawodowe- ogólne informacje

Praktykant w czasie odbywania praktyki zawodowej zobowiązany jest do prowadzenia na bieżąco dzienniczka praktyk, w którym odnotowuje zakres wykonywanych prac (zgodnie z harmonogramem) i opis czynności. Zapisy w dzienniczku powinny być potwierdzone przez odpowiedniego przedstawiciela przedsiębiorstwa. Na zakończenie praktyki zawodowej praktykant otrzymuje od przedsiębiorstwa w dzienniczku zaświadczenie o odbyciu praktyki i opinie.

Po odbyciu praktyki dzienniczek praktyk wraz z harmonogramem praktykant przekazuje koordynatorowi praktyk w szkole.

Zapraszamy do sekretariatu w celu pobrania umów na praktyki, programu praktyk, który należy zrealizować oraz dzienniczka praktyk i wzoru jego wypełnienia.

Istnieje możliwość zwolnienia z praktyk, w części lub w całości. W części, jeżeli słuchacz pracuje w zawodzie w którym się kształci w okresie od 3 miesięcy do 2 lat i jest nadal zatrudniony. Natomiast w całości jeśli pracuje ponad 2 lata w zawodzie w  którym się kształci i jest nadal zatrudniony.

Praktyki należy zrealizować w ciągu całego cyklu kształcenia. Czas trwania praktyk z podziałem na kierunki:

- BHP- 160 godz.

-Florystyka- 160 godz.

- Administracja- 320 godz.(160 godz. W urzędzie administracji i 160 godz. W przedsiębiorstwie)

- Rachunkowość- 160 godz.(120 godz. W dziale księgowości i 40 godz. W dziale zatrudnienia i płac przedsiębiorstw i instytucji)

- Opiekun medyczny- 160 godz.

- Geodezja – 80 godz.

- Informatyka-  160 godz.

- Ochrona- 160 godz.

- Kosmetyka-  160 godz.

Szczegółowy harmonogram oraz informacje dostępne w sekretariacie głównym na Krakowskim Przedmieściu 32.

Proponowane kierunki i kursy w Twoim mieście

W Szkołach COSINUS w Lublinie możesz zdobyć wykształcenie na trzech poziomach. Możesz ukończyć szkołę średnią, zdobyć zawód i tytuł technika w jednym z kilkudziesięciu zawodów, których nauczanie prowadzimy w 41 miastach w Polsce. A jeśli masz maturę, lub zdobędziesz ją u nas możesz kontynuować naukę w Wyższej Szkole Cosinus na najlepszych w Polsce warunkach finansowych. Dla naszych absolwentów specjalne promocje.

Celem naszej Uczelni jest kształcenie na najwyższym, europejskim poziomie. Realizujemy go poprzez przygotowanie stosownego zaplecza dydaktycznego oraz zatrudnianie wysoko wykwalifikowanej kadry. Cosinus to największa i najlepiej rozwijająca się sieć szkół dla dorosłych mogąca równocześnie pochwalić się najwyższymi wynikami egzaminów zewnętrznych. W Cosinusie egzamin zewnętrzny zdaje co roku więcej osób niż w pozostałych największych szkołach dla dorosłych razem, a średnia zdawalność jest przeważnie wyższa niż w szkołach dziennych.