Aktualności: Lublin

20
Paź

Praktyki zawodowe- ogólne informacje

Praktykant w czasie odbywania praktyki zawodowej zobowiązany jest do prowadzenia na bieżąco dzienniczka praktyk, w którym odnotowuje zakres wykonywanych prac (zgodnie z harmonogramem) i opis czynności. Zapisy w dzienniczku powinny być potwierdzone przez odpowiedniego przedstawiciela przedsiębiorstwa. Na zakończenie praktyki zawodowej praktykant otrzymuje od przedsiębiorstwa w dzienniczku zaświadczenie o odbyciu praktyki i opinie.

Po odbyciu praktyki dzienniczek praktyk wraz z harmonogramem praktykant przekazuje koordynatorowi praktyk w szkole.

Zapraszamy do sekretariatu w celu pobrania umów na praktyki, programu praktyk, który należy zrealizować oraz dzienniczka praktyk i wzoru jego wypełnienia.

Istnieje możliwość zwolnienia z praktyk, w części lub w całości. W części, jeżeli słuchacz pracuje w zawodzie w którym się kształci w okresie od 3 miesięcy do 2 lat i jest nadal zatrudniony. Natomiast w całości jeśli pracuje ponad 2 lata w zawodzie w  którym się kształci i jest nadal zatrudniony.

Praktyki należy zrealizować w ciągu całego cyklu kształcenia. Czas trwania praktyk z podziałem na kierunki:

- BHP- 160 godz.

-Florystyka- 160 godz.

- Administracja- 320 godz.(160 godz. W urzędzie administracji i 160 godz. W przedsiębiorstwie)

- Rachunkowość- 160 godz.(120 godz. W dziale księgowości i 40 godz. W dziale zatrudnienia i płac przedsiębiorstw i instytucji)

- Opiekun medyczny- 160 godz.

- Geodezja – 80 godz.

- Informatyka-  160 godz.

- Ochrona- 160 godz.

- Kosmetyka-  160 godz.

Szczegółowy harmonogram oraz informacje dostępne w sekretariacie głównym na Krakowskim Przedmieściu 32.

08
Paź

I OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR PREZESA SIECI SZKÓŁ COSINUS.

Szkoły COSINUS w Lublinie, mają w swojej ofercie różne "zawody", ale takich jeszcze nie było ;-) . Zapraszamy WSZYSTKICH, którzy mają ochotę spróbować swoich sił, na I Otwarte Zawody Strzeleckie o puchar Prezesa Sieci Szkół COSINUS. To jedyna taka okazja, by jak równy z równym, stanęli w szranki nasi Słuchacze, Nauczyciele, ale i zaproszeni Goście. Nie ma znaczenia, czy macie Państwo za sobą karierę w reprezentacji Polski w strzelectwie, czy może nigdy nie trzymaliście w ręku broni palnej. Chodzi o dobrą zabawę, adrenalinę, rywalizację fair play i miło spędzony czas na świeżym powietrzu. Zawody odbędą się już za kilka dni, 11 października na strzelnicy w miejscowości Borowica w gminie Łopiennik. Szczegółowe informacje znajdują się TUTAJ. DLA PRACOWNIKÓW I SŁUCHACZY SZKÓŁ COSINUS opłata startowa niższa o 20%. Mamy nadzieję, że spotkamy się w sobotę. Na zwycięzców czekają puchary i nagrody. Zapraszamy!    

 

     

06
Paź

PROGRAM RABATOWY wystartował !

Szanowni Państwo,

Było nam niezmiernie miło, że w miniony weekend, mogliśmy obdarować tak wielu z Państwa naszymi nowymi Kartami Rabatowymi. Mamy nadzieję, że dzięki nim, zyskacie Państwo wiele korzyści i oszczędności. Wszystkie osoby, które z powodu nieobecności na ostatnim zjeździe, nie miały szansy odebrać swojej Karty, zapraszamy na kolejne zajęcia - będą na Państwa czekały. Przypominamy, że wciąż powiększającą się bazę Partnerów Programu Rabatowego możecie Państwo znaleźć w wyszukiwarce, na naszej stronie internetowej, w zakładce Promocje.

Proponowane kierunki i kursy w Twoim mieście

W Szkołach COSINUS w Lublinie możesz zdobyć wykształcenie na trzech poziomach. Możesz ukończyć szkołę średnią, zdobyć zawód i tytuł technika w jednym z kilkudziesięciu zawodów, których nauczanie prowadzimy w 41 miastach w Polsce. A jeśli masz maturę, lub zdobędziesz ją u nas możesz kontynuować naukę w Wyższej Szkole Cosinus na najlepszych w Polsce warunkach finansowych. Dla naszych absolwentów specjalne promocje.

Celem naszej Uczelni jest kształcenie na najwyższym, europejskim poziomie. Realizujemy go poprzez przygotowanie stosownego zaplecza dydaktycznego oraz zatrudnianie wysoko wykwalifikowanej kadry. Cosinus to największa i najlepiej rozwijająca się sieć szkół dla dorosłych mogąca równocześnie pochwalić się najwyższymi wynikami egzaminów zewnętrznych. W Cosinusie egzamin zewnętrzny zdaje co roku więcej osób niż w pozostałych największych szkołach dla dorosłych razem, a średnia zdawalność jest przeważnie wyższa niż w szkołach dziennych.