Jelita, mikrobiologia i mózg – jak dieta wpływa na samopoczucie?

Webinar poświęcony jest roli mikrobioty jelitowej w regulacji nastroju, koncentracji i ogólnego samopoczucia. Uczestnicy dowiedzą się, jak dieta i styl życia wpływają na oś jelito–mózg.

Czas trwania:1 godz.

Jelita, mikrobiologia i mózg – jak dieta wpływa na samopoczucie?

Podczas webinaru omówione zostaną aktualne doniesienia naukowe dotyczące zależności między jelitami a układem nerwowym. Szczególny nacisk położony zostanie na znaczenie błonnika, fermentowanych produktów oraz czynników stylu życia zaburzających mikrobiotę.

Po ukończeniu webinaru uczestnik:

  • rozumie pojęcie osi jelito–mózg,
  • zna czynniki dietetyczne wpływające na mikrobiotę jelitową,
  • potrafi wskazać błędy żywieniowe pogarszające samopoczucie,
  • zna podstawowe zalecenia wspierające zdrowie jelit.

Webinar skierowany jest do:

  • dietetycy i studenci dietetyki,
  • trenerzy personalni,
  • pracownicy ochrony zdrowia,
  • osoby zainteresowane profilaktyką chorób i zdrowym stylem życia.

Zagadnienia:

  1. Mikrobiota jelitowa – funkcje
  2. Neuroprzekaźniki a dieta
  3. Wpływ stresu i snu na jelita
  4. Probiotyki i prebiotyki – fakty i mity

Bezpłatny webinar odbędzie się 17.02.2026 (18:00-19:00).

Rejestracja odbywa się pod tym LINKIEM

Trener:
Wiktoria Makles – dietetyk kliniczny i sportowy, trenerka personalna oraz zawodniczka trójboju siłowego. Od kilku lat łączy praktykę naukową z pracą z pacjentami, specjalizując się w żywieniu w chorobach przewlekłych, optymalizacji zdrowia metabolicznego oraz dietoterapii w sporcie. Na co dzień prowadzi konsultacje indywidualne, współpracuje z osobami zmagającymi się z nadwagą, insulinoopornością, chorobami tarczycy czy nadciśnieniem, a także wspiera osoby aktywne fizycznie w budowaniu siły i zdrowej sylwetki. Jako prowadząca stawia na rzetelną wiedzę popartą badaniami naukowymi, praktyczne podejście i proste wskazówki, które można od razu wdrożyć w życie. Jej misją jest edukacja zarówno pacjentów, jak i innych pracowników medycznych – tak, aby profilaktyka i leczenie chorób cywilizacyjnych były skuteczniejsze i bardziej holistyczne.

2026-02-17 Czas trwania: 1 godz.

Zarezerwuj miejsce już dziś! Kliknij tutaj i zapisz się on-line